Minden, amit erről tudni kell, itt található!
Olvassa el az összes információt, majd válassza ki a tökéletes fényforrást otthonához.
Fizetés az Ön fiókjának használatával
This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Fizetés mint új vásárló
A fiók létrehozása sok előnnyel jár:
Ingyenes kiszállítás 36600 Ft-tól
36600 Ft vagy annál nagyobb értékű rendelés esetén ingyenesen szállítjuk ki a lámpáit! A(z) 22:00 előtt leadott megrendeléseket még aznap útnak indítjuk.
Olykor előfordulhat, hogy nem teljesen elégedett egy termékkel. Természetesen, ilyenkor visszaküldheti. Örömmel intézkedünk az igényei szerint. Megvásárolt termékét a kézbesítéstől számított 30 napon belül visszaküldheti.
Intelligens modern mennyezeti lámpa fekete 38 cm LED-del és RGB-vel - Jochie
Válaszolta :
A lámpafoglalatra izzótartóként is hivatozhatunk. Ez magát a lámpát (lámpatest) és a fényforrást kapcsolja egybe, vagyis az a rész, amely a fényforrást lámpává alakítja. Alább ismertetjük a 8 leggyakoribb lámpafoglalatot. Az E betűvel kezdődő foglalatok menetes típusok, a GU betűvel kezdődő típusok pedig gyorscsatlakozós foglalatok.
E27
Nagyméretű és egyben a legelterjedtebb menetes foglalat. A menet/átmérő 27 mm széles és 230 V-on használható, azaz a legtöbb LED izzóhoz használható.
E14
Kisméretű menetes foglalat. A menet/átmérő 14 mm széles, így alkalmas a valamivel kisebb LED izzók befogására. Az E27-es lámpafoglalathoz hasonlóan 230V-on működtethető. Ezt a lámpafoglalatot gyakran használják környezeti megvilágítások során, például asztali lámpákban.
G9
A G9 izzófoglalat egy gyorscsatlakozós foglalat, két hurokkal, amelyek 9 mm távolságra helyezkednek el. Ez az izzófoglalat gyakran megtalálható kisebb fali vagy mennyezeti lámpákban.
GU10
Ez a gyorscsatlakozós aljzat bajonettes illesztéssel használható: két tüske található az izzón egymásról 10 mm távolságra. Az ilyen a foglalattal ellátott fényforrások főként spotlámpákhoz használhatók és 230 V-os feszültségen használhatók. A csapokat a spotfoglalat vájataihoz kell illeszteni és az izzót negyed fordulattal lehet a helyére rögzíteni.
GU5.3
Ezek a izzók két kis fémcsappal rendelkeznek, amelyek egymástól 5,3 mm távolságra helyezkednek el és vezetik az áramot. Más néven fénycsőfoglalat, vagy angol nevük alapján bipin-foot vagy plug-in-foot foglalatok. Az ilyen a izzófoglalattal ellátott fényforrásokat főleg fürdőszobákban, konyhákban vagy a szabadban használják, mert alkalmasak 12 V-on történő működésre, ami nedves helyeken biztonságos feszültségérték. Kérjük, ne feledje, hogy 12 V-os fényforráshoz mindig transzformátorra van szüksége.
GX53
Ez a gyorscsatlakozós foglalat bajonettes illesztéssel rendelkezik, 53 mm távolságban lévő csapokkal. Az izzó rögzítéséhez a fényforrást a lámpatestbe kell nyomni, majd negyed fordulattal el kell forgatni. A GX53 izzófoglalat főleg mennyezeti lámpákhoz használatos.
G53
Számos halogén spotizzó G53 lámpafoglalathoz illeszkedik. Manapság G53 LED spotlámpák is kaphatók. Ez egy kerek izzófoglalat, alján csapokkal. Csak az AR111 izzó G53 lámpafoglalattal rendelkezik. Az AR111 izzó átmérője 111 mm és főként nagyobb felületekre szerelik, valamint süllyesztett, 12 V-os spotlámpákban használatos. Kérjük, ne feledje, hogy 12 V-os fényforráshoz mindig transzformátorra van szüksége. A fényforrás rögzítése csavarokkal vagy bilincsekkel történik.
Hogy egy lámpa tartalmazza-e a fényforrást, mindig feltüntetik a műszaki adatokban. Ha a lámpa fényforrás nélkül érkezik, érdemes azonnal megrendelni a megfelelő számú fényforrást. A műszaki adatokban megtalálod, hogy milyen fényforrás(ok)ra van szükséged. Győződj meg arról, hogy a lámpatest teljesítménye megegyezik a fényforrás teljesítményével.
Egy lámpát különböző alkalmakkor lehet használni. A(z) lampaesfeny-nél különbséget teszünk a különböző fénytípusok között.
Funkcionális
A funkcionális fény mindig elegendő megvilágítást biztosít. A funkcionális világítás hasznos olyan helyeken, ahol jól látni szeretnél. Gondolj a konyhára vagy a fürdőszobára, de egy otthoni irodában sem akarsz sötétben ülni.
Olvasás
Sötétben nem olvasol. Ezzel a fénytípussal biztos lehetsz benne, hogy nem kell félretenned a könyved. Tehát válassz egy ilyen lámpát, ha ez a világításod célja.
Hangulat
Az ambiens világítás meghittséget teremt a belső térben. Ez a fajta világítás meleg érzést kölcsönöz a háznak. Ideális például a hálószobához. Állítsd be a megfelelő hangulatot ezzel a fénytípussal.
Közvetlen fény
A közvetlen fény egyenesen a fényforrásból érkezik, és így képes bevilágítani az egész felületet. A közvetlen fény főként lefelé irányul és közvetlenül bevilágítja a teret. A közvetlen fény praktikus, ha feladatot szeretnél elvégezni.
Közvetett fény
A lámpa árnyéka közvetett fényt biztosít. Itt a fény a szerkezetről verődik vissza, vagy az árnyék más módon játékos hatást hoz létre. A közvetett fény egy atmoszférikus módja annak, hogy világítsa be a teret.
Orientáció
Az orientációs világítás segít megtalálni az utat a sötétben. Így nem botladozol, amikor lépcsőket keresel, vagy amikor este sötétben hazaérsz.
Szórakozás
A világítás bizonyára szórakoztató is lehet a szemnek. Ezeknek a lámpáknak a játékos hatása vidám érintést ad belső tereinek. Ha szemfogónak van szüksége, akkor ez a fényforrás típus a megfelelő választás.
A tompítható izzók transzformátorral rendelkeznek. A beépített elektronika biztosítja a fényerő-szabályozást és az áramátalakítást. Ha egy izzón az van feltüntetve, hogy tompítható, akkor feltételezhető, hogy transzformátorral is rendelkezik.
A világítás gyakran fényerősség (intenzitás) és/vagy Kelvin-érték (színhőmérséklet) alapján szabályozható. A fényerő-szabályozóval ön határozhatja meg, hogy milyen erős legyen a világítás, vagy mennyire legyen a fény meleg fehér/hideg fehér.
A fázisvágással működő tompítók gyakran a legjobb tompítók LED-es világításhoz, és egyben energiatakarékosak is. A standard fényerő-szabályzó problémákat okozhat a LED-lámpáknál, és azok villogni, zümmögni vagy vibrálni fognak. Ez károsítja a lámpát. A fázisvágás azt jelenti, hogy a lámpa fényerő-szabályozási tartománya 100%, azaz ön addig tompíthatja a lámpát, amíg az teljesen ki nem alszik.
Szimbólumok jelentése
Fényerőssége (lumen) szabályozható.
3 fokozatban szabályozható. A fény intenzitása 100%-ról (teljes világítás), 60%-ra, majd 30%-ra (hangulatvilágítás) változik.
Színhőmérséklete (Kelvin) szabályozható. A fény színének melegsége állítható.
A lámpa érintésvezérlővel rendelkezik.
Az EAN jelentése "European Article Number" (Európai Cikk Szám). Ez egyedi azonosító szám, amelyet a kiskereskedelemben használnak a termékek címkézésére. Ez a szám segít hatékonyan kezelni a készletet, az értékesítést és a logisztikát. Minden EAN szám tartalmaz információkat, mint például az eredeti ország, a gyártó és egy egyedi termékszám, amely megkönnyíti a termékek szkennelését és nyomon követését.
A lampaesfenylámpáinkat számos életstílus szerint különböztetjük meg, hogy új lámpája illeszkedjen az ön belső teréhez.
Dizájn
Ez az életstílus kifinomult és átgondolt kialakításáról ismerhető fel. Nagy figyelmet fordítanak a felületkezelésre és a luxusra, különös tekintettel a részletekre. Ennél az életstílusnál olyan elemek találhatók meg, mint a vajpuha bőr, az értékes, finom szövetek és a tökéletesen kidolgozott fa. Az alapszínek gyakran meglehetősen világosak, és a hangsúlyos színek ellensúlyozásként és a belső tér személyessé tételére szolgálnak.
Art Deco
Az Art Deco belső terek gyakran merészen hivalkodóak és az 1920-as évekre emlékeztetnek. Például gyakran megtalálható ez esetben az élénk és mély színek, például mélylila, pávakék, sárga okker és sötétzöld. Gyakran aranyozott elemekkel díszítik. Az olyan anyagok, mint a bársony, szatén, márvány, lakkozott fa és kristályüveg tükröződnek az Art Deco stílusban. A geometriai formák, a kihívő minták és a tükröződő felületek gyakran előfordulnak. Egyszóval luxus életstílus!
Retró
Ahogy a neve is sugallja, a retró életstílus a régi időkre, 1980 utánra emlékeztet. Ennél a stílusnál a meleg színeket, mint a sárga okker, smaragdzöld, sötétkék és konyak széles körben használják. Gyakran látni a 70-es évekből készült mintákat többek között körökkel és cikkcakkokkal. De előfordulnak olyan örökéletű anyagok is, mint a márvány, meleg dió és fémek keveréke.
Country
A vidéki életmód természetes anyagokat használ, mint például a kezeletlen fa, nád, rattan, gyapjú, pamut, len és beton. Ez érezhetően meleget és fényt visz a belső térbe. Ennek az életstílusnak a kialakítása meglehetősen egyszerű, semmi cicoma. "Tiszta természet" érzését kölcsönzi.
Indusztriális
Ez egy őszinte életstílus tiszta, nyers és céltudatos anyagokkal. Ide tartozik a beton, a rozsdamentes acél, a fa és az acél. Az indusztriális enteriőr sokszor otthonosan belakottabb, ami a bútorokon és az anyagokon is meglátszik. Egy „öreg lelket” alkothat meg a belső terében.
Country/Vidéki
Ez az életstílus kiemeli az olyan anyagok természetes szépségét, mint a koptatott, nyers fa, gyapjú és len. Ennél az életstílusnál a leggyakoribb színek a föld színei és a homok színei, mint például a fehér, a bézs, a szürkés és a meleg szürke, gyakran matt felülettel. A formák gyakran szigorúak, de az anyagnak megfelelőek. Nagyon meleg hatású és tiszta életmód!
Klasszikus/Antik
A klasszikus/antik életstílus örökéletű, és sosem megy ki a divatból. A legtöbbször a luxust jelképezi és nagyon elegáns. Nagy hangsúly fekszik a szimmetrián, és egy antik bútor, lámpa sem hiányozhat. Sok kecses hajlatot és robusztus formát fedezhetünk fel olyan anyagokkal, mint az üveg, bársony, selyem, márvány és fa. Az intenzív színek, mint a bordó és a mélylila jellemzőek erre az életstílusra, arany, ezüst vagy kristály díszítésekkel.
Modern
Ez egy minimalista és meglehetősen egyszerű belső tér, nem túl sok aprósággal és kiegészítők nélkül. Ebben a nyitott terű stílusban sok tiszta vonalat és derékszöget találhat a bútorok formatervezésében. Gyakran alkalmaznak olyan színeket, mint a szürke, bézs, fekete és fehér. Ez a stílus a minőséget részesíti előnyben a mennyiség helyett, ezért gyakran találkozunk dizájner bútorokkal ennél az életstílusnál.
Távol-keleti
A távol-keleti életstílus nagyon hangulatos, gyakran alkalmaz meleg színeket, mint például a terrakotta, patrol, bézs, fehér, sárga, arany, barna és fekete. Számos mintát láthat egy ilyen belső térben, mind a szőnyegen, mind a függőlámpákon. A nyers fa, szövet, mozaik és tükrök sem hiányozhatnak ebből az életstílusból.
A rögzítőlapot a mennyezetre vagy a falra szerelik fel, és a lámpát ráerősítik. A méretek alapján láthatod, mennyi helyre van szükséged a világítás telepítéséhez. Emellett győződj meg arról, hogy ellenőrzöd, hol van az elektromos csatlakozási pontod, és hogy a rögzítőlap teljesen lefedi-e a csatlakozási pontot.
A lámpán lévő fényforrások száma jelzi, hogy hány különálló fényforrást tartalmaz a lámpa. Ez közvetlenül befolyásolja a fény mennyiségét és eloszlását a térben.
Alkalmazás és előnyök:
A lámpa kiválasztásakor fontos figyelembe venni a fényforrások számát, hogy elegendő fényt biztosítsunk a helyiséghez és az alkalmazáshoz.
Izzók esetében a voltban kifejezett számérték a szükséges tápfeszültséget jelenti. Az otthoni szabványos tápfeszültség 220/230 V. Kínálatunkban szinte minden lámpa csatlakoztatható a háztartási hálózathoz. Van azonban néhány kivétel (12 V-os lámpák). Minden terméknél a feszültség a műszaki adatoknál, a "fényforrás" alatt van feltüntetve. Ezekhez a lámpákhoz transzformátor szükséges, hogy az áramot 220/230 V-ról 12 V-ra alakítsa át. Ezeket a lámpákat nem csatlakoztathatja egyszerűen a hálózathoz transzformátor nélkül, mivel ez tönkreteszi a fényforrást vagy a lámpatestet.
Izzók esetében a voltban kifejezett számérték a szükséges tápfeszültséget jelenti. Az otthoni szabványos tápfeszültség 220/230 V. Kínálatunkban szinte minden lámpa csatlakoztatható a háztartási hálózathoz. Van azonban néhány kivétel (12 V-os lámpák). Minden terméknél a feszültség a műszaki adatoknál, a "fényforrás" alatt van feltüntetve. Ezekhez a lámpákhoz transzformátor szükséges, hogy az áramot 220/230 V-ról 12 V-ra alakítsa át. Ezeket a lámpákat nem csatlakoztathatja egyszerűen a hálózathoz transzformátor nélkül, mivel ez tönkreteszi a fényforrást vagy a lámpatestet.
A termék energiatakarékossági címkéje jelzi, hogy a termék mennyire energiatakarékos elektromos szempontból. Az energiacímkék A-tól (sötétzöld) G-ig (sötétvörös) terjednek, ahol az A energiacímkével ellátott lámpák a leghatékonyabbak, a G címkével ellátott lámpák pedig a legkevésbé hatékonyak.
Az energiacímkét a műszaki adatoknál - fényforrás alatt - találja.
Az energiatakarékossági címkékre vonatkozó új szigorú követelmények 2021 szeptemberi bevezetése óta a fényforrások viszonylag alacsony energiatakarékossági besorolással rendelkeznek. Általában az E, F és G energiatakarékossági címkéket kapják a fényforrások, de ugyanolyan gazdaságosak, mint korábban A, A+ vagy A++.
Az energiafogyasztás a termék csomagolásán található energiatakarékossági címke alján látható. Ez az érték 1000 óránként elhasznált kWh fogyasztást jelöl. A LED-lámpák gyakran a legenergiatakarékosabb izzók.
A lámpa teljesítménye általában azt jelzi, hogy mekkora teljesítmény szükséges az LED világítás működtetéséhez. Nincs köze a fényerőhöz, amit lumenben fejeznek ki. Az alacsonyabb teljesítmény takarékosabb lámpát jelent. Biztos akarsz lenni benne, hogy a lámpád energiahatékony? Nézd meg az energiacímkét is.
A wattage pontos jelentése kissé eltér a lámpa típusától függően:
A lumenek összesített száma a lámpa fényerejét jelzi. A lumenek számát a szoba mérete és funkciója alapján állíthatod be. Hogy segítsünk, íme egy becslés a lumenek számáról négyzetméterenként a ház különböző helyiségeiben.
Szoba | Lumen négyzetméterenként |
Nappali | 400-500 lumen négyzetméterenként |
Konyha | 700-800 lumen négyzetméterenként |
Hálószoba | 300-400 lumen négyzetméterenként |
Fürdőszoba | 700-800 lumen négyzetméterenként |
Folyosó | 300 lumen négyzetméterenként |
Az égők fényerejét megtalálhatja a termékleírásban és a specifikációkban. Ez 55 és 3300 lumen között változik.
Az üzemórák száma azt mutatja meg, meddig tart a világítás, mielőtt ki kell cserélni. A LED lámpák általában a leghosszabb élettartamúak: 20 000 és 50 000 üzemóra között. Ne feledje, hogy az élettartam a használat és a környezet függvénye.
A Kelvin (K) kifejezés a lámpa által kibocsátott fény színhőmérsékletére utal, és néha a fény színjellemzőire is. Ez befolyásolja a megvilágított tér hangulatát és funkcionalitását. A Kelvin meghatározza, hogy a fény meleg, semleges vagy hideg.
2700K-ig: Extra meleg fehér fény
2700K - 3000K: Meleg fehér
3001K - 4000K: Semleges fehér
4000K felett: Hideg fehér
Dim to Warm: állítható Kelvinben
A Kelvin (K) kifejezés a lámpa által kibocsátott fény színhőmérsékletére utal, és néha a fény színjellemzőire is. Ez befolyásolja a megvilágított tér hangulatát és funkcionalitását. A Kelvin meghatározza, hogy a fény meleg, semleges vagy hideg.
2700K-ig: Extra meleg fehér fény
2700K - 3000K: Meleg fehér
3001K - 4000K: Semleges fehér
4000K felett: Hideg fehér
Dim to Warm: állítható Kelvinben
A Kelvin (K) kifejezés a lámpa által kibocsátott fény színhőmérsékletére utal, és néha a fény színjellemzőire is. Ez befolyásolja a megvilágított tér hangulatát és funkcionalitását. A Kelvin meghatározza, hogy a fény meleg, semleges vagy hideg.
2700K-ig: Extra meleg fehér fény
2700K - 3000K: Meleg fehér
3001K - 4000K: Semleges fehér
4000K felett: Hideg fehér
Dim to Warm: állítható Kelvinben
A CRI (Színvisszaadási index) a színek minőségét jelzi a fényforrásból. Minél magasabb a CRI, annál jobban jelennek meg a valódi színek. 1-től 100-ig terjedő skálán mérik. A CRI 100 az ekvivalens a nappali fényhez. Az alacsony CRI gyenge színvisszaadást eredményezhet. A(z) lampaesfeny-nál általában 80-as CRI-vel dolgozunk. A CRI 90 tipikusan a kereskedelmi világításban fordul elő, mint például a fénycsöveknél.
Az IP rövidítés az angol "International Protecion", azaz a nemzetközi védelmi besorolás rövidítése. Ez az érték a lámpa vízzel és porral szembeni ellenállását jelzi. Az első számjegy a védelem szintjét jelzi a szilárd tárgyakkal szemben, míg a második számjegy azt jelzi, milyen szintű a védelem a nedvesség és a por ellen.
A következő IP-értékek a leggyakoribbak a világítótestek esetében:
IP20 - Porálló
IP21 - Cseppálló
IP23 - Esővízálló
IP44 - Fröccsenésálló (fürdőszobában és fedett helyeken használható)
IP54 - Fröccsenés- és porálló
IP65 - Vízsugár ellen védett
IP67 - Por ellen és 30 percig történő víz alá merülés ellen védett
IP68 - Por ellen és víz alá merülés ellen védett
IP-érték nappali, étkező, konyha és hálószoba esetében
Fürdő
Elhelyezés | Minimum IP-érték |
Fürdőszoba vagy zuhany; 225 cm-rel a kád vagy zuhanyzó alja felett | IP65 |
A zuhanykabin felett, a mosdókagyló körül vagy a kád körül | IP44 |
Más részek, ahol nincs annyi nedvesség | IP21 |
Kert
Elhelyezés | Minimum IP-érték |
Minden időjárási hatás közvetlenül befolyásolja | IP65 |
Védett, például a ház vagy a kerítés mellett | IP44 |
Fedett, például a lombkorona, homlokzat vagy fedett erkély | IP23 |
Az okos világítás különböző módon szabályozható. A lampaesfeny-nál a következő protokollokat használjuk:
Bluetooth
Leginkább vezeték nélküli fülhallgatók és hangszórók ismerik, de hasznos lehet közvetlenül vezérelni a megvilágítást okostelefonról vagy táblagépről rövid távolságon belül. Könnyen használható, de kevésbé alkalmas nagyobb rendszerekhez vagy hosszabb távolságokhoz.
WiFi
Az otthoni hálózatát használja lámpák vezérléséhez. Lehetővé teszi a világítás kezelését akkor is, amikor nem otthon van. Ideális kiterjedt vezérléshez és integrációhoz más okos eszközökkel, de stabil és erős WiFi-hálózat szükséges hozzá. Az optimális élmény érdekében javasoljuk a LUUMR alkalmazást. A LUUMR alkalmazással könnyen telepítheti és irányíthatja minden okos világításunkat. A LUUMR alkalmazás letölthető különböző alkalmazásáruházakban.
ZigBee
A Zigbee lámpák is vezeték nélküli protokollt használnak egymás és más okos eszközök közötti kommunikációhoz. Azonban központi egységre van szükség ehhez. A központi egység hidatként működik a Zigbee eszközök és otthoni hálózata között, lehetővé téve a eszközök távoli vezérlését. A Zigbee ismert hatékony működéséről hosszabb távolságokon és energiatakarékos működéséről.
Az okos világítás különböző módon szabályozható. A lampaesfeny-nál a következő protokollokat használjuk:
Bluetooth
Leginkább vezeték nélküli fülhallgatók és hangszórók ismerik, de hasznos lehet közvetlenül vezérelni a megvilágítást okostelefonról vagy táblagépről rövid távolságon belül. Könnyen használható, de kevésbé alkalmas nagyobb rendszerekhez vagy hosszabb távolságokhoz.
WiFi
Az otthoni hálózatát használja lámpák vezérléséhez. Lehetővé teszi a világítás kezelését akkor is, amikor nem otthon van. Ideális kiterjedt vezérléshez és integrációhoz más okos eszközökkel, de stabil és erős WiFi-hálózat szükséges hozzá. Az optimális élmény érdekében javasoljuk a LUUMR alkalmazást. A LUUMR alkalmazással könnyen telepítheti és irányíthatja minden okos világításunkat. A LUUMR alkalmazás letölthető különböző alkalmazásáruházakban.
ZigBee
A Zigbee lámpák is vezeték nélküli protokollt használnak egymás és más okos eszközök közötti kommunikációhoz. Azonban központi egységre van szükség ehhez. A központi egység hidatként működik a Zigbee eszközök és otthoni hálózata között, lehetővé téve a eszközök távoli vezérlését. A Zigbee ismert hatékony működéséről hosszabb távolságokon és energiatakarékos működéséről.
-
BezárvaChceli by ste sa dozvedieť viac?
További információ a kiterjesztett garanciáról
Áraink a raktárkészlet és az előző heti forgalom függvényében hetente változhatnak. Az árak ennek értelmében emelkedhetnek vagy csökkenhetnek, de változatlanok is maradhatnak. Az árváltozás napját az árral együtt megadott napok száma jelzi.
A megjelenített megtakarítás mindig az ajánlott ár alapján történik. Ez az ajánlott ár (MSRP) a termék gyártója által javasolt kiskereskedelmi ár. A lampaesfeny az ajánlott árat referenciaárként jelzi.